Ze śmiercią najbliższych trudno się pogodzić. Jeszcze trudniej przychodzi nam w takiej chwili podejmować decyzje, a na jakiekolwiek działania zwyczajnie nie mamy siły. W takim momencie niezbędne i nieocenione okazują się usługi pogrzebowe oferowane przez firmy funeralne.

Warszawa – jak wybrać zakład pogrzebowy?

Na terenie stolicy zarejestrowanych jest kilkaset firm świadczących usługi pogrzebowe. Przejrzenie tylu ofert wymaga czasu i siły, a tych organizatorzy pogrzebu nie mają w nadmiarze.
Mieszkańcy Pragi Północ, Bródna, Rembertowa i innych dzielnic stolicy oraz okolicznych miejscowości mają do dyspozycji dwa zakłady pogrzebowe, które spektrum oferty oraz jakością usług znacznie wyprzedzają większość przedsiębiorstw działających w branży. Działające na Bródnie zakłady „Madar” oraz „Memorial” to gwarancja rzetelności, uczciwości, a przede wszystkim zachowania godnego, empatycznego, humanitarnego.

Warszawa „Madar” – usługi pogrzebowe Bródno i Targówek

„Madar” działa prawie 30 lat i organizuje ceremonie pogrzebowe głównie dla klientów z terenu Bródna oraz Targówka. Od lat ten zakład pogrzebowy cieszy się dobrą opinią ze względu na kompleksowość usług, ich wysoką jakość wykonania oraz niskie ceny. Organizacja ceremonii w cenie zasiłku pogrzebowego, choć niełatwa, jest z „Madarem” możliwa i wykonalna.

Madar usługi pogrzebowe

Na stronie www firmy można zapoznać się z całością oferty. Rodziny – organizatorzy pochówków bez żadnego doświadczenia w tym względzie mogą skorzystać z poradnika, który krok po kroku przeprowadza zainteresowanych po zawiłościach procedur prawnych i organizacyjnych od momentu stwierdzenia zgonu, poprzez formalności urzędowe, aż do ostatniego aktu, jakim jest ceremonia na cmentarzu.

„Madar” świadczy wszystkie usługi pogrzebowe związane z organizacją pochówku i formalnościami, przygotowaniem ciała, transportem, kremacjami, ekshumacjami, zakupem akcesoriów pogrzebowych, zamówieniem usług dodatkowych związanych z oprawą muzyczną i multimedialną ceremonii, przygotowaniem kwiatów i nekrologów.

„Memorial” Warszawa – zakład pogrzebowy z tradycjami

„Memorial” działa za pośrednictwem biur na Bródnie, Pradze i Rembertowie, ale usługi pogrzebowe w firmie mogą zamawiać również mieszkańcy pozostałych dzielnic Warszawy czy innych miejscowości. „Memorial” to zakład pogrzebowy mający w ofercie pełen zakres usług pogrzebowych, a o ich jakość dbają doświadczeni właściciele i pracownicy, którzy w swoim działaniu kierują się wysoką kulturą osobistą, a przygotowane przez nich ceremonie pogrzebowe mogą być wzorem perfekcji, elegancji, najwyższego poziomu estetyki.

karawan zakładu Memorial

Zakład pogrzebowy „Memorial” organizuje pochówki zgodnie z życzeniem zamawiających i ostatnią wolą Zmarłego, służąc przy tym doradztwem i wszechstronną pomocą. Pomoc żałobnicy uzyskują natychmiast po przyjęciu zgłoszenia o zgonie – zakład pogrzebowy organizuje eksportację ciała do przechowalni, a następnie zajmuje się procedurami urzędniczymi i przygotowaniem pogrzebu.

Pogrzeby z „Memorialem” mogą mieć charakter wyznaniowy oraz świecki. Te ostatnie prowadzone są przez doświadczonych mistrzów ceremonii, którzy wygłaszając mowy pogrzebowe będące opisem życia i działalności Zmarłego, czynią pogrzeb wyjątkowym, nadają mu cechy indywidualne, przez co ceremonia jest rzeczywistym hołdem złożonym pamięci Zmarłego.