Historia urn funeralnych jest tak samo starożytna i bogata jak historia trumien. Urny były wykorzystywane przez różne kultury i cywilizacje na przestrzeni tysięcy lat. Jednym z najwcześniejszych przykładów użycia urn pogrzebowych można odnaleźć w starożytnym Egipcie. Egipcjanie stosowali malutkie urny wykonane z gliny lub drewna, aby przechowywać organy wewnętrzne zmarłych po procesie mumifikacji. Wierzono, że te organy będą potrzebne w życiu pozagrobowym. W okresie rzymskim i greckim stosowano urny pogrzebowe do przechowywania prochów skremowanych zmarłych. Wykonane były z gliny, marmuru, brązu czy kamienia, zdobione reliefami, wizerunkami bogów lub scenami z życia zmarłego.

Sprawdzony producent urn pogrzebowych

Współcześnie urny na prochy przyjmują oryginalne formy, takie jak np. kompozytowe, które wykonuje się z metalu, ceramiki, drewna, szkła bądź kamienia. Projektowane są zarówno w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób, a niektóre z nich mają personalizowane wzory, zdobienia lub zdjęcia, aby oddać indywidualizm i należytą pamięć o zmarłej osobie. 

W dbałości o komfort poszukiwań solidnych producentów urn pogrzebowych, portal Funer.pl przedstawia poniżej kilka propozycji.  Producent urn pogrzebowych

 

  • Firma R. Sadowski – Urny pogrzebowe, produkuje m.in urny ceramiczne

    adres: ul. L. Norblina 26b, 95-015 Głowno

    numery tel.: 602-234-128/(42) 719-20-05

 

  • KTN – Dust Urny, producent urn, urny metalowe

     adres: ul. Mstowska 96/100, 42-202 Częstochowa

     numer tel.:  664 956 425

 

  • Pathomed Sp. z o.o. – Urny Pogrzebowe, w tym także urny artystyczne

     adres: Partyzantów 34, 05-092 Łomianki

     numer tel.: 227513744

 

  • PLASTMET Producent Urn, Urny Pogrzebowe, produkuje m.in urny drewniane

     adres: ul. Ławy 24C, 87-500 Rypin

     numer tel.: +48 54 280 75 90

 

  • Producent urn drewnianych Calvarianum

     adres: Zjednoczenia 1a, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska

     numer tel.: 534 241 410

Wybór odpowiedniej urny pogrzebowej najczęściej należy do rodziny i bliskich zmarłej osoby. Często stanowi ona też wolę zmarłego. Dobór konkretnych urn funeralnych potrafi doskonale wyrazić pamięć,  miłość i szacunek dla zmarłych. Bez względu na ich kształt, materiał czy wzór, odzwierciedlają nasze pragnienie zachowania pamięci o tych, których straciliśmy i upamiętnienia ich życia pośród nas.