Kremacje stają się coraz częściej wybieraną formą pochówku. Bardzo często powodem takiej decyzji jest ostatnia wola Zmarłego, ale wpływ ma również malejąca liczba grobów ziemnych.

Zarówno trumna, jak i urna są ogromnie istotnym akcesorium pogrzebowym, bez którego pogrzeb nie mógłby się odbyć. Zdecydowana większość rodzin decydując się na urnę, pragnie wybrać taką, która będzie w jakimś stopniu odpowiadać gustowi osobie Zmarłej. W zakładzie pogrzebowym można znaleźć szeroki wybór urn. Pracownicy pomagają dobrać urnę pod względem materiału, wykończenia ozdobników oraz kształtu.

Materiały

Urny najczęściej wykonane są z metalu lub drewna. Zakład pogrzebowy oferuje również:

  • metalowe,
  • drewniane,
  • Mosiężne,
  • Kompozytowe.

Urny metalowe

Wykonane z metalu urny charakteryzują się dużą prostotą oraz klasą. Ich powierzchnia przeważnie jest bardzo gładka, przez co odbijają światło. Urny mogą występować w każdym kolorze. Najczęściej jednak można spotkać się z białym, czarnym lub szarym.

Urny drewniane

Drewno jest materiałem, którego zastosowanie do tej pory kojarzyło się wyłącznie z trumnami. Okazuje się jednak, że drewniane urny również często wybierane są przez Klientów. Drewno jest materiałem bardzo eleganckim oraz solidnym.

Urny te wykonane są przeważnie z drewna dębowego lub sosnowego. Drewniana urna może być pokryta specjalną farbą lub pozostać nielakierowanym, czystym materiałem. Wszystko to zależy od wyboru rodziny.

Urny mosiężne

Ogromnie eleganckie urny, o nietypowej strukturze. Urny mosiężne bardzo często są wyjątkowo ozdobne. Na ich powierzchni wykonywane są różne ozdobniki, które sprawiają, że całokształt urny prezentuje się wzorowo.

Urny kompozytowe

Wykonuje się je z materiału złożonego z kamienia i żywicy. Wyróżniają się ogromną trwałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Urny te są bardzo solidne, a ich wygląd może przypominać urny kamienne. Dzięki czemu prezentują się równie dobrze, ale ich cena jest dużo niższa.

Wybierając urnę, każdy klient może zdecydować się urnę bardziej ozdobną lub skromniejszą o prostej nawierzchni i bez zbędnych elementów. Wybór urny jest kwestią indywidualną, ale każdy z pracowników zakładu Hades w Złocieńcu służy swoją pomocą i wiedzą.