Kremacja to coraz częściej wybierany rodzaj pochówku. Wybór taki jest podyktowany wieloma istotnymi czynnikami. Wśród wielu z nich można wymienić zarówno względy praktyczne,  ekonomiczne, jak i światopoglądowe. Coraz więcej osób pogrążonych w żałobie po stracie bliskiej osoby korzysta z usług nowoczesnego krematorium Olimp.

Strata najbliższej osoby w życiu to ogromne przeżycie dla rodziny, przyjaciół oraz znajomych. W tej trudnej chwili najbliżsi potrafią zrobić wszystko, aby uroczystości pogrzebowe odbyły się z należytą czcią oraz szacunkiem dla zmarłej osoby. W tym celu warto organizację uroczystości żałobnych powierzyć doświadczonemu zakładowi pogrzebowemu.

Kremacje – usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy „Olimp”

Wrocław to miasto, które coraz częściej kojarzy się z kremacją zwłok. Znany Zakład Pogrzebowy „Olimp” posiada biuro, zarówno w tym mieście jak i położonym nieopodal Strzelinie. Z tych profesjonalnych usług pogrzebowych korzystają coraz liczniej mieszkańcy całego województwa dolnośląskiego.
Zlecenia na kremację przyjmowane są przez całą dobę i z usług tych może skorzystać każda rodzina decydująca się na kremację zmarłego.
Zakład Pogrzebowy „Olimp” służy nie tylko profesjonalną pomocą w przygotowaniu uroczystości żałobnych, lecz także zapewnia szereg innych usług pogrzebowych. Wśród wielu z nich można wymienić transport zmarłych na terenie kraju oraz za granicą.

Nowoczesne krematorium w Strzelinie

Jest to obiekt wyposażony w dwa nowoczesne piece produkcji włoskiej. Są one sterowane komputerowo i wyposażone w  innowacyjny system skanerów, co w zupełności eliminuje możliwość wystąpienia pomyłek przed oraz w czasie procesu kremacji.

Zastosowanie zaawansowanych i nowoczesnych technologii sprawia, że kremacja przebiega w sposób całkowicie zautomatyzowany oraz w pełni bezpieczny dla ludzi oraz środowiska.

Ze względu na ogromne zainteresowanie kremacją obiekt ten został wyposażony w przestronną, ogrzewaną oraz klimatyzowaną kaplicę oraz dwa pokoje do ceremonii ostatniego pożegnania.

Ponadto w skład bogatego zaplecza infrastrukturalnego wchodzi duża chłodnia oraz eleganckie i w pełni funkcjonalne pomieszczenia wypoczynkowe przeznaczone dla pracowników zakładów pogrzebowych, które oczekują na odbiór urn.

Wszystkich pracowników tego obiektu cechuje profesjonalizm, wysoka kultura osobista oraz uprzejmość i cierpliwość wobec osób pogrążonych w żałobie. Wizytówka ta jest gwarancją na to, że każdy klient może mieć pewność, że uzyska tu niezbędną pomoc oraz wsparcie.