Drewno jest bardzo wdzięcznym surowcem. Sprawia ono, że produkty wykonane z niego są piękne, a przede wszystkim bardzo solidne. Chociaż drewno w branży funeralnej znajduje zastosowanie głównie przy produkcji trumien, to nie można pominąć jego zastosowania również przy produkcji urn pogrzebowych.

Jakość

Urny to naczynie, które służy do przechowywania prochów zmarłego. To właśnie w urnie prochy zostaną złożone w grobie lub w kolumbarium. Jest to niezbędne akcesorium pogrzebowe potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia ceremonii pochówku. W związku z tym rodziny starają się zawsze wybrać urnę, która będzie spełniać ich wymagania co do estetyki. Urny najczęściej wykonuje się z:

  • Metalu
  • Drewna
  • Kamienia

O drewnie najczęściej słyszy się w kontekście trumien. Rodziny częściej decydują się na trumnę drewnianą niż trumnę metalową. Może to być wynikiem znaczącej różnicy w cenie, ale przede wszystkim drewniane trumny słyną z wysokiej jakości i bardzo dobrego wykonania. Inaczej wygląda jednak wybór w przypadku urn. Rodziny często decydują się na urny kamienne lub metalowe, chociaż drewno nie jest w niczym gorsze. Wszystkie te materiały są bardzo trwałe i prezentują się bardzo estetycznie. Właśnie dlatego urny drewniane zdobywają większą popularność. Podobnie jak w przypadku urn z kamienia lub metalu, urna drewniana może posiadać artystyczne zdobienia, by była ona bardziej spersonalizowana. Drewniane urny mogą być przyozdobione pozłacaną różą lub krzyżem w zależności od charakteru pogrzebu.

Urny drewniane najczęściej wykonuje się z drewna dębowego lub sosnowego. Mają one różne faktury oraz występują w różnych kolorach. Na rynku istnieją nawet drewniane urny, które imitują wygląd marmuru.

Estetyka

Warto zaznaczyć jednak, że wybór urny to indywidualna kwestia każdego klienta i nie ma tutaj jednej zasady, jaką należy się kierować przy wyborze odpowiedniej urny. Z jednym wyjątkiem – najlepiej, aby urna pasowała do upodobań i wieku Zmarłego. Dlatego w przypadku dzieci rodziny decydują się częściej na urny białe, a w przypadku osób starszych i poważnych decyzja pada na urny lakierowane o ciemniejszej barwie.

Wybór urny zawsze pozostaje jednak osobistą decyzją rodziny. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że niezależnie od wymagań wizualnych najbliższych, na rynku funeralnym istnieje bardzo duży wybór urn, które spełnią oczekiwania każdego.

O jakości świadczy nie tylko sam materiał, ale przede wszystkim ludzie odpowiedzialni za ich produkcję. Urny drewniane  wykonane są z ogromnym zaangażowaniem. Każdy pracownik w tej rodzinnej firmie wie, że częstochowski zakład poprodukcyjny mogą opuścić wyłącznie urny, które dopracowane są w każdym detalu. To właśnie urny pogrzebowe są wizytówką marki. W związku z tym wszystkie urny, które trafiają do klienta, są doskonale wykonane i wyróżniają się schludnym i artystycznym wyglądem na tle konkurencji.