Katowice to dzisiaj ogromna aglomeracja miejska,wiele ludzi tam pracuje, mieszka i coraz więcej umiera. Dlatego też na terenie Katowic istnieje wiele zakładów pogrzebowych, które mają bardzo rozszerzone oferty swoich usług. Od wielu lat działa tam zakład pogrzebowy Kuleczka (dawniej Antaba) oraz Walczak. Zakłady rozlokowane są w różnych częściach miasta i obsługują różne dzielnice Katowic. Ogromna konkurencja między zakładami pogrzebowymi wpływa na dobrą jakość ich usług.

Jakie usługi pogrzebowe są oferowane w Katowicach

W przypadku śmierci bliskich rodzina zawsze może znaleźć odpowiednią pomoc w zorganizowaniu pochówku. Zakłady pogrzebowe, które znajdują się na terenie Katowic i okolic proponują:

– pochówki świeckie i religijne,
– eksportację zwłok,
– przygotowanie zwłok do pochówku,
– przechowywanie zwłok w chłodni,
– kremację,
– transport zwłok za granice i z zagranicy,
– załatwianie wszelkich urzędowych formalności, w tym wypłatę zasiłku pogrzebowego,
– oprawę muzyczną pogrzebu,
– stypę,
– przewóz żałobników,
– wykonanie klepsydr,
– fotograficzną oprawę ceremonii pogrzebowej na płycie lub w albumie,
– przygotowanie wieńców i kwiatów.

Dodatkowo oferowana jest także coraz częściej usługa opieki nad grobami.

Profesjonalizm i empatia

Śmierć bliskiej osoby to ogromna tragedia dla rodziny czy przyjaciół. Dlatego też każdy zakład pogrzebowy w Katowicach zatrudnia osoby, które w pełni są w stanie zrozumieć, co czują bliscy osób zmarłych. Bardzo modna ostatnio jest usługa mobilnego biura pogrzebowego, polegająca na tym, że to nie rodzina przyjeżdża do zakładu pogrzebowego załatwić wszelkie formalności, ale pracownik zakładu pogrzebowego odwiedza bliskich osoby zmarłej.